6. Mezinárodní Folklórní Festival České středohoří 2016 v Čechách

Folklorní soubor VSČzS „Kozáci Vltavy“ vystoupil jako host mezinárodního festivalu „České Středohoří 2016“.

Folklorní festival „České středohoří“, založený před šesti lety, se stal již součástí kulturního života Ústeckého kraje. Po pěti úspěšných ročnících, pořádaných již v Třebívlicích, se letos 28. května konal opět v přírodním amfiteátru v obci Třebívlice u Lovosic.

Festival pořádá XIX. Župa sdružených obcí baráčníků ve spolupráci s obcí Třebivlice a Folklorním sdružením ČR. Dlouholetou ředitelkou festivalu je paní Jitka Dolejšová.

Záštitu nad festivalem převzal hejtman ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a hlavním partnerem je Ústecký kraj.

Festival začal ve 12.00 hodin průvodem baráčníků a krojových souborů hlavní ulicí, přes centrum Třebívlic až k areálu festivalu. Bylo se na co dívat, všechny soubory byly oblečeny ve svých krojích a v průběhu průvodu hráli a zpívali své písně.

Po oficiálním zahájení se až do večera střídaly na podiu ve svých vystoupeních folklorní soubory KLOBUČAN a KLOBUČÁNEK Valašské Klobúky , KOZÁCI VLTAVY, DVORANA Mexiko, SRBSKO – ČESKÁ BESEDA, Brazílie SAMBA DE CUBA, kapela PRAŽSKÁ FRAJERKA, LABSKÁ KAPELA, CIMBÁLOVÁ MUZIKA KLOBUČAN, JY BAND  Jitky Dolejšové, zpěvák STANISLAV HLOŽEK.

Pro děti i dospělé byly připraveny soutěže např. KLOBOUKOVÝ TANEC, POJÍDÁNÍ JAHODOVÝCH KNEDLŮ. Na stáncích se prodávaly kramářské výrobky, suvenýry, perníková srdce, domácí speciality a nápoje. V rámci programu mnozí návštěvníci využili možnost prohlídky Muzea českých granátů.

Tradičně slavil úspěch se svým vystoupením folklorní soubor Všekozáckého Svazu Českých zemí a Slovenska „Kozáci Vltavy“. Diváci byli nadšení z kozáckých písní a vytleskali si přídavek.
náčelník

oddílu kulturně-folklorní služby VSČzS
Dzjubová I. V.
28.05.2016