FOLKLORNÍ SOUBOR VSČZS „KOZÁCI VLTAVY“ ZAHÁJIL SVOJI UMĚLECKOU SEZÓNU 2015/16

6. září 2015 soubor vystoupil na multikulturním dni „Poznejme se, sousedé“, který se konal v parku Parukářka v Praze. 

Tato společensko-kulturní akce byla organizovaná Městskou částí Praha 3, se konala již čtvrtým rokem v parku Parukářka. Akce je pořádána v rámci projektu „Praha 3 – Společné soužití 2015“, zaměřeného na integraci cizinců a spolufinancovaného Ministerstvem vnitra ČR.

Stejně jako v minulých ročnících byl program nabitý vystoupeními různých skupin a souborů a také informacemi na téma integrace cizinců. Pro děti byly připraveny soutěže a samozřejmě nechyběl, dětmi oblíbený, skákací hrad.

V programu mohli diváci shlédnout dětskou skupinu Fukeshi, soubor Džerolo, soubor Kodrjanka, soubor Kozáci Vltavy, žongléra Ovise Yokulatores, vietnamský tanec, taneční skupinu O.M.G, kuchařskou show Bri Bri a Fair Food.

Organizátoři akce zařadili vystoupení Folklorního souboru Všekozáckého svazu Českých zemí a Slovenska „Kozáci Vltavy“ na závěr akce, jako vyvrcholení celého multikulturního odpoledne.

I přes nepřízeň počasí a silný vítr na akci přišlo v průběhu odpoledne několik set obyvatel Prahy a strávili tak odpoledne sledováním zajímavého programu a ochutnávkou tradičních jídel různých národů.

Jistě se všichni, účastníci i diváci, už teď velmi těší na 5. ročník akce v příštím roce 2016, na který FS „Kozáci Vltavy“ obdržel pozvání.

Autor:
Irena Dzjubová, 6. 9. 2015